שיווק בלינקדאין – מדריך למתחילים

לינקדאין היא רשת און ליין חברתית עסקית, כלומר, המטרה שלה היא לייצר קשרים עסקיים ומקצועיים, מעין נטוורקינג וירטואלי תחת פלטפורמה אחת. האתר הושק בשנת 2003 , חברת האם שלו היא מייקרוסופט והוא נחשב לאחד האתרים הפופולאריים ביותר בעולם.

עד כאן לגבי הנתונים היבשים, מה שיותר מעניין לדעת איך לינקדאין עובד, איך אפשר לשווק בו ומה חשוב לדעת כשפותחים פרופיל בלינקדאין.

איך לינקדאין עובד?

זה מאוד פשוט. לינקדאין היא רשת חברתית, השלב הראשון הוא פתיחת פרופיל (חשוב להשקיע, הנחיות בהמשך). ברגע שתפתחו פרופיל, תוכלו להתחיל לגלוש ולראות חברים נוספים ברשת. אם אתם מחפשים עבודה, אל תשכחו שחברות השמה מציצות בפרופיל שלכם. אם אתם מחפשים עובדים, הלינקדאין בהחלט יכול לעזור לכם למצוא אותם.

אתם יכולים לחפש קבוצות רלוונטיות לתחומי העיסוק שלכם לפי מילות חיפוש, וחשוב שתצטרפו לכמה שיותר קבוצות. כדאי שתפרסמו בקבוצות האלו מאמרים משלכם, תגובות לדיונים, ושתראו את עצמכם באופן כללי.

שיווק בלינקדאין, אגב, יכול לבוא לידי ביטוי גם באמצעות קידום ממומן. תוכלו לשווק ולפרסם את העסק לפי פילוח חכם, מקצועי וממוקד, לקהלי היעד הרלוונטיים. הפרסום לא זול ולכן הוא מומלץ יותר לקדם מוצרים ושירותים יקרים יותר, מאשר מוצרי צריכה ממוצעים. הקידום הממומן בלינקדאין הוא עולם בפני עצמו, ועל כך נרחיב בהזדמנות אחרת, לא במדריך למתחילים J

היתרונות של שיווק בלינקדאין

  • בעזרת לינקדאין, יכול בעל עסק שמספק שירות או מוצר כלשהו, לשווק את עצמו בעזרת כרטיס ביקור וירטואלי. בעידן הדיגיטאלי שלנו, זהו כרטיס הביקור של העסק, כך שכדאי מאוד שכל בעל עסק שרוצה לשווק את עצמו, יופיע בלינקדאין. שיווק בלינקדאין יעלה את המודעות לעסק, ימצב אותו, יתרום למיתוג שלו ולנוכחות הוירטואלית של העסק ברשת.
  • הלינקדאין מציע קבוצות איכותיות ורלוונטיות לתחום העיסוק של בעל העסק. הקבוצות הללו יכולות לעזור לבעל העסק לייצר מפגשי נטוורקינג וירטואליים עם בעלי מקצועי, ספקי שירותים ובעלי עסק רלוונטיים.
  • כל תחום עיסוק מציע מובילי דעה ואיתור מידע עסקי טרי.

טיפים לפתיחת פרופיל

הפרופיל שלכם בלינקדאין הוא בעל חשיבות עצומה. זהו כרטיס הביקור שלכם, המשרד שלכם, התדמית והמוניטין שלכם. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם ליצור פרופיל מנצח:

  • כתיבה חכמה וקולעת של הפרופיל העסקי שלכם. היעזרו המילות מפתח רלוונטיות כדי שתופיעו בחיפושים המתאימים ותגיעו לעיניים הנכונות
  • תמונת פרופיל איכותית. כאמור, זהו כרטיס הביקור שלכם, חשוב להעלות תמונה ברזולוציה טובה, שתייצג את העסק כראוי.
  • כדאי שתתאמצו, אם זה דורש מאמץ, ותפתחו פרופיל בשפה האנגלית. זה הרבה יותר מקובל בלינקדאין ויעזור לכם להתקדם.
  • חשוב שתוסיפו סרטון וידאו לפרופיל שלכם בו תספרו קצת מי אתם, מה אתם מציעים או מחפשים, מה הניסיון שלכם וכל מידע שנראה לכם רלוונטי, כמובן, לא ארוך מדי.. (דקה – דקה וחצי גג).

תחזוקה שוטפת

אם אתם חושבים שפתיחת פרופיל שכוללת העלאת תמונה טובה וכתיבה של פרופיל עסקי, בתוספת הצטרפות לקבוצות תעשה את העבודה, תשכחו מזה. לינקדאין, כמו כל רשת חברתית, דורש תחזוקה שוטפת. מה זה אומר? זה אומר שכדאי להגיב בקבוצות, לייצר חברים חדשים, ולחולל תנועה על מנת להישאר במודעות של כל מי שרלוונטי – לקוחות פוטנציאליים, עובדים פוטנציאליים, קבלני משנה ועוד.

חשוב שתעדכנו את הסטטוס שלכם מדי יום, ואם אינכם פנויים לכך, לפחות מספר פעמים בשבוע. לחילופין, אגב, תוכלו להיעזר גם בשירותים מקצועיים של שיווק בלינקדאין או בקורסים שילמדו אתכם כיצד לשווק את העסק שלכם בלינקדאין.

שיווק בפייסבוק  ניהול דף עסקי קמפיין לידים  ניהול רשתות חברתיות קידום באינסטגרם שיווק דיגטלי

שמרו על קשר

שירותים

אודות

צור קשר

מפת אתר