עיצוב גרפי לפייסבוק

עיצוב גרפי לפייסבוק נכון לשנת 2019, פייסבוק היא הרשת החברתית הגדולה בעולם שגרפה למעלה משני מיליארד אנשים מרחבי העולם שפתחו בה חשבון. מלבד חשבונות אישיים, פייסבוק מהווה גם פלטפורמה חיונית עבור עסקים מכל הסוגים שמבססים את הנוכחות שלהם ברשת בעזרת האתר הייחודי הזה ורשתות חברתיות נוספות. אחד האלמנטים החשובים ביותר בפייסבוק בכל הנוגע לשיווק ופרסום הוא נושא העיצוב הגרפי; יצירת שפה ויזואלית ייחודית עבור עסקים יכולה להגדיל אותם במידה ניכרת, ולכן חשוב להשקיע בעיצוב של דפים עסקיים.

מדוע חשוב להשקיע בעיצוב גרפי לפייסבוק?

הודות לטלפונים מתוחכמים עם מצלמות ותכנות עיצוב חינמיות, אנשים רבים חושבים שהם יכולים לעצב לעצמם עמודי פייסבוק עסקיים בלי להשקיע בעיצוב גרפי חיצוני. למרות שניתן ליצור תמונות וסרטונים באמצעות הכלים הבסיסיים הללו, אין זה אומר שהם ימשכו את קהל היעד או קהל בכלל.

מטרתו של עיצוב גרפי לפייסבוק הוא ליצור שפה ויזואלית ייחודית המתקשרת ישירות לעסק, ולא ניתן לעשות זאת ללא כלים מקצועיים. יצירת קמפיין מוצלח ועמוד עסקי פופולרי בפייסבוק כרוכה בניתוח של קהל היעד והתאמה של מודעות, תמונות, וסרטונים עבור אותו קהל. משם ניתן לעצב מודעות ותמונות ייחודיות המתאימות לקהל היעד בצורה מושלמת. כדי לעשות זאת, חשוב לדעת איזו פלטת צבעים לבחור, אם וכיצד לעצב לוגו, כיצד לצלם תמונות עבור העסק, איזה פונט לבחור, היכן לצלם תמונות, באיזה גודל ורזולוציה תמונות צריכות להיות ועוד. אם כן, עיצוב גרפי לפייסבוק הוא תחום שלם בפני עצמו שבתי עסק רבים אינם מכירים מקרוב.

כללי הזהב לעיצוב עמוד עסקי מוצלח בפייסבוק

כעת שאתם מכירים את החשיבות של עיצוב גרפי עבור עמודי פייסבוק, הגיע הזמן לגלות כמה מכללי הזהב ליצירת דף מעוצב ומושך:

  • צילום תמונת פרופיל ותמונת קאבר בגודל המתאים – תמונת הפרופיל והקאבר בפייסבוק צריכה להיות בגודל הנכון כדי שיהיה נעים להסתכל עליה. לפי פייסבוק, הגודל האידאלי של תמונות פרופיל הוא 170*170 פיקסל ואילו הגודל האידאלי עבור תמונת כיסוי (קאבר) הוא 820*462 מגה פיקסל. מדוע אלו הגדלים המתאימים? מפני שכאשר פותחים את התמונות הללו, מה שאנשים רבים עושים, הם נראים הכי טוב בגדלים שצוינו מעלה – גם בגרסה של מחשב אישי וגם בגרסה של טלפונים וטאבלטים. באמצעות צילום מקצועי ועריכה גרפית, ניתן ליצור תמונות איכותיות בגדלים הנ"ל כדי למשוך את קהל היעד.
  • העלאת תמונות לפי חוק ה-20% – תמונות שמציגות תוכן יוצרות יותר עניין מאשר תמונות/טקסט בלבד מפני שהמוח מעבד תמונות מהר יותר משהוא מעבד טקסטים, ותמונות ללא קונטקסט לא יוצרות עניין. לכן, כאשר מעלים תמונות ערוכות עבור עמוד עסקי, חשוב לשלב תמונה עם טקסט לפי חוק 20%. פייסבוק אינו מאשר להעלות תמונות שלא עונות על הכלל הזה, ולכן חשוב להקפיד עליו. מהו חוק 20%? לפי החוק הזה, טקסט לא צריך להוות יותר מ-20% מגודל המודעה. כיצד בודקים זאת? מחלקים את המודעה ל-20 משבצות שוות בגודלן ומוסיפים טקסט שאינו עולה על 5 משבצות, כלומר 20% מסך גודל המודעה.
  • שימוש בתמונות PNG – מודעות איכותיות צריכות להיות ללא פיקסלים, אלא חדות וברורות. כאשר משתמשים בתמונות JPG ומוסיפים עליהן כיתוב, הוא ייראה מפוקסל ופחות חד. תמונות PNG עם כיתוב לעומת זאת יהיו ברורות, חדות, והרבה יותר נעימות לעין של הקוראים.

עיצוב עמוד פייסבוק מהווה חלק חיוני ביצירת עמוד עסקי מוצלח, ויש אלמנטים רבים הנכנסים לעיצוב גרפי של עמודי פייסבוק. כדי לעצב מודעות מוצלחות, חשוב להשתמש בכללים הנדרשים על פי פייסבוק וגם להעלות תוכן איכותי שימשוך את העין ואת הקוראים לעמוד שלכם.

צרו קשר

טלפון: 039118481
מייל: digitalmarkeringorganic@gmail.com

שיווק מקצועי בפייסבוק

"קידמנו עסק בתחום הארועים עם אורגניק והתוצאות לא איחרו לבוא ממליץ בחום"
תומר א
אדממה אירועים

שירותים

אודות

צור קשר

מפת אתר